Opent in een nieuw tabblad

Opleiding
Body Mind Practitioner

The body is wise

Lichaam en geest zijn één, dat hoor je vaak. In de praktijk blijkt dat die twee juist lang niet zo’n soepel samenwerkend setje zijn als je zou willen. We verzinnen van alles, dromen, doelen, verlangens en we saboteren onszelf ook vaak flink; we nemen geen actie, blijven hangen in oude patronen, of nemen juist te veel actie en werken onszelf in de nesten. In de Body Mind Practitioner leren we je weer te luisteren naar je lichaam en je geest. Hoe ze weer een olijke tweeling kunnen worden bij wijze van spreken.

In flow zijn

Elke ervaring heeft impact op je lichaam, soms zoveel dat nieuw gedrag bijna niet lijkt te lukken. En vanuit het brein weten we ook hoezeer mensen in automatismen vervallen, omdat dat biologisch overlevingswaarde heeft. In deze opleiding ga je ongelofelijk veel leren over de samenwerking in jouzelf, de imprint van gebeurtenissen op je emotionele huishouding, maar ook over bijvoorbeeld de impact van ademhaling, meditatie en beweging op zaken als slaap, immuunsysteem, spijsvertering, relaties en algeheel welbevinden. Door body en mind beter af te stemmen, ontstaat er meer vrijheid, creativiteit en energie om te leven, keuzes te maken die bij je passen en de flow te kunnen ervaren die hoort bij een geïntegreerd body-mind stelsel. Bewustzijn en verandering op alle lagen.

Erbij horen en je eigen weg gaan

We zijn allemaal bedraad om erbij te horen, we kunnen niet in ons uppie overleven. Al heel jong zetten we met onze spiegelneuronen, van alles van onszelf uit of juist aan om te zorgen dat papa, mama, vriendjes, leerkrachten, enz, ons waarderen. Erbij horen is net zo belangrijk als eten en drinken dus wordt dit heel oer in ons brein en lichaam opgeslagen.

En zo ontstaan er overlevingsstrategieën. Onbewuste manieren van denken, doen en voelen die we als volwassene nog steeds hebben om geaccepteerd te worden door vrienden, collega’s, baas, partner, eigen familie. Met als gevolg dat we doorgaans makkelijker ja zeggen tegen wensen van anderen dan tegen die van onszelf. Wist je dat afgewezen worden en emotionele pijn precies hetzelfde doet in ons brein als fysieke pijn? Tegelijkertijd willen we ook autonoom en helemaal onszelf kunnen zijn en onze eigen dromen en verlangens najagen. Het spanningsveld tussen ‘erbij horen’ en ‘je eigen weg gaan’ heeft impact op keuzes die je maak maar ook op je fysiologie, waaronder: je immuun stelsel, bloeddruk, slaap, zin in seksualiteit, spijsvertering, enz.

Opleidingsdetails

Prijs:
€ 2.750,- vrijgesteld van BTW. Indien gewenst is betaling in 4 termijnen mogelijk.

Opleidingsduur:
13 trainingsdagen verdeeld over 5 blokken van 2 dagen en 1 blok van 3 dagen.

Tijden:
Van 10:00 tot circa 17:00 uur.

Inclusief:
Lekker lunchpakket, onbeperkt koffie/thee, uitgebreide (digitale) reader en optioneel een afsluitend adviesgesprek met een van de trainers.

Informatie voor je werkgever:

Download de @Werk PDF

Aangesloten bij/erkenningen:

CRKBO, NRTO

Ambassadeursbonus en Cursistenkorting:
Bekijk of/hoe je in aanmerking komt voor onze bonus- of kortingsregeling

FAQ:
De veelgestelde vragen en antwoorden

Binnenkant vs buitenkant

Overlevingspatronen zijn vaak ook onze kwaliteiten geworden maar kunnen ons op een bepaald moment in ons leven gaan tegenwerken, waardoor je aan de buitenkant iets anders laat zien dan dat je eigenlijk van binnen voelt. Dan gaan ze je vaak bakken met energie kosten, je blokkeren om jezelf te zijn, je stress geven of je rusteloos laten voelen. Stress heeft weer invloed op slaap, ademhaling, celherstel, energie-level, gezondheid etc. En al die zaken sturen weer je humeur en ‘algehele gezelligheid’. Kortom een vicieuze cirkel.

 

Podcast – Houdt het dan nooit eens op dat ontwikkelen?

Mindfulness, meditatie, lichaamsbewustzijn, en nog veel meer

Wil je weer levensenergie, bewustzijn en groeien? Wil je vaker ‘mindful’ of misschien wel ‘heartful’ door het leven in plaats van geleefd worden door je gedachtes en gevoelens?

De Body Mind Practitioner is een praktische training met een holistische aanpak waarin je je bewust wordt van hoe jij jezelf ruimte ontneemt. Hoe je uit vaste patronen kunt stappen zodat je weer vrijheid, energie, ruimte en keuzes krijgt! Het biedt inzicht en tools om ‘op te ruimen’. Als het ware het zenuwstelsel te resetten waardoor er weer openheid en groei mogelijk is.

Het gaat over lichaamsbewustzijn, emoties en gevoelens een plek geven, mindfulness, heartfulnes, brein, autonome zenuwstelsel, lichaamsgerichte traumahealing, hoofd-hart-buik, hechting & relaties, ademhaling, meditatie, lichaamswerk, werken met prikkels en energie, hoog gevoeligheid, en nog veel veel meer.

Wil je ontdekken of deze opleiding voor jou de juiste stap is? Je bent welkom voor een gratis adviesgesprek of kom naar het gratis Info-moment Body Mind.

Meld je aan voor het gratis info-moment

Stress herken je onder meer aan:

  • Te hard werken, je best doen
  • Perfect zijn, geen fouten maken
  • Altijd klaar staan voor de ander
  • Pleasen en harmonie behouden
  • Stoer, sterk en dapper zijn
  • Druk bezig zijn, geen rust voelen
  • Veel denken en analyseren
  • Altijd in hoofd zitten, weinig voelen
  • Te veel emoties, hoog gevoelig
  • Alles moeten controleren
  • Niet durven, klein voelen
  • Niet welkom voelen, niet erbij horen

Body Mind Practitioner in werk en loopbaan – Informatie voor werkgevers

De opleiding kan je enorm veel opleveren in je werk. Of dat nou gaat over bijvoorbeeld beter samenwerken, loopbaankeuzes, effectiever en professioneler communiceren, zelfmanagement, (persoonlijk) leiderschap, energieniveau, zelfvertrouwen, flexibiliteit of omgevingsbewustzijn.

Of misschien gaat het jou wel om vitaliteit of re-integratie. Het is niet voor niets dat werkgevers steeds vaker mee willen investeren in jouw ontwikkeling in tijd en geld. Download hier de @Werk PDF en ontdek wat deze opleiding kan betekenen in je werk en loopbaan.

Voor wie is de Body Mind Practitioner?

Deze verdiepende ervaringsopleiding is voor iedereen die meer connectie wil tussen hoofd en hart, denken en voelen, mindfull wil zijn. Voor wie meer ruimte en vrijheid wil ervaren, op zoek is naar energie en aan de slag wil met groei op het gebied van emoties, relaties, lekkerder in je vel zitten, plezier hebben en keuzes maken. Kortom iedereen die voller wil leven en geïnteresseerd is om zowel met kennis als oefeningen praktisch aan de slag te gaan.

Ben je nieuwsgierig naar wat zich van binnen allemaal afspeelt in jouw brein, hoofd, hart en buik, en wil je meer rust in jezelf, meer in het hier en nu zijn? Dan is deze opleiding echt wat voor jou. De focus ligt op het eigen proces en tegelijkertijd is deze opleiding een krachtig fundament voor elke professional die in training, coaching, onderwijs, zorg, of andere begeleiding, meer met de connectie tussen lichaam en geest wil werken.

Meld je aan voor het gratis info-moment

Vooropleiding

Je kunt de Level 2 opleiding Body Mind Practitioner starten als je een stevige basis hebt in je persoonlijke ontwikkeling door minimaal één van de Level 1 opleidingen, zoals bijvoorbeeld de NLP Practitioner, te hebben gevolgd.

Onze ervaring is dat je alleen dan de diepgang uit de Body Mind Practitioner kan halen die er in zit. Want Body Mind is zoveel meer dan ‘in je lichaam en in het nu zijn’. Met bijvoorbeeld de NLP Practitioner ontwikkel je je top-down. Dat wil zeggen vanuit denken naar voelen en ervaren. In de Body Mind werken we ook bottom-up, dus vanuit het lichaam weer terug in het hoofd. Je kan alleen bottom-up ontwikkelen als je je eerst top-down ontwikkeld hebt.

Als je elders een opleiding op het gebied van persoonlijke ontwikkeling hebt gevolgd, met eenzelfde diepgang, top-down ervaring en tijdsduur, laat het ons weten. Stuur ons een mailtje en geef aan welke opleiding je hebt gevolgd met welke programma-onderwerpen (bijvoorbeeld een inhoudsopgave van je reader). We onderzoeken hoeveel match er is en kijken dan graag met je mee of deze opleiding aansluit om de Body Mind Practitioner te kunnen starten.

Opleidingsdata

Body Mind Practitioner 2026-2

Data:

Blok 1: 27 en 28 september 2026 (zo-ma)
Blok 2: 31 oktober en 1 november 2026 (za-zo)
Blok 3: 30 november en 1 december 2026 (ma-di)
Blok 4: 4 en 5 januari 2027 (ma-di)
Blok 5: 31 januari, 1 en 2 februari 2027 (zo-di)
Blok 6: 3 en 4 maart 2027 (wo-do)


Body Mind Practitioner 2027-1

Data:

Blok 1: 9 en 10 februari 2027 (di-wo)
Blok 2: 15 en 16 maart 2027 (ma-di)
Blok 3: 6 en 7 april 2027 (di-wo)
Blok 4: 3 en 4 mei 2027 (ma-di)
Blok 5: 27, 28 en 29 mei 2027 (do-za)
Blok 6: 21 en 22 juni 2027 (ma-di)


Programma - Theorie en veel praktijk

Ervaringsleren

In deze training ga je natuurlijk allerlei interessante theorieën leren zodat je hoofd begrijpt hoe dingen werken. Dat vinden ‘hoofden’ vaak fijn en geeft voor veel mensen rust of veiligheid. Alleen daarmee verandert er nog veel te weinig. Dus natuurljk leggen we in deze Body Mind opleiding ook heel veel nadruk op ervaren. Waarom? Omdat alles wat in je lichaam en zenuwstelsel opgeslagen zit niet luistert naar theoretische concepten maar ruimte krijgt door hele specifieke ervaringsoefeningen te doen. Als je weet hoe je lichaam werkt en wat het nodig heeft, is er heel veel mogelijk. Bekijk verderop op deze pagina het filmpje van de kwal maar eens.

De zeer ervaren en bevlogen trainers zijn allemaal opgeleid bij verschillende experts waaronder: Peter Levine, Larry Heller, Gabor Maté, Bessel van der Kolk, John Bowlby, Wim Hof, Franz Ruppert, Wibe Veenbaas, Johannes Schmidt, Byron Katie, Joe Dispenza, Mooji, en nog veel meer. We hebben uit veel verschillende methodieken op dit gebied, de pareltjes voor jou eruit gehaald en in deze training gemixt.

Onder andere baseren we ons in de training op NARM (NeuroAffective Relational Model ontwikkeld door Dr Laurence Heller). NARM is een krachtige bio-psychologisch-relatie model en helpt bij het herstellen van (soms onbewust) “ontwikkelings/hechtings-trauma-gedoe”.

Dit trauma (wat soms groot klinkt maar in kleine dingen kan zitten) komt vaak letterlijk vast te zitten in ons lichaam. En dan heeft het in het hier en nu van ons volwassen leven nog steeds invloed heeft op ons gedrag, onze overtuigingen, hoe we over onszelf denken, onze emoties, ons stress of ontspan gevoel, fysieke gezondheid, en vooral heeft het invloed op hoe we wel of niet fijn in relaties staan (werk, partner, vrienden, familie). Een uitgebreid artikel over NARM “Het hervinden van je essentieel levenskracht” vind je hier.

We maken gebruik van een mix van modellen en ervaringsoefeningen uit verschillende methodieken, waaronder:

  • Mindfulness
  • Heartfulness
  • Veel verschillende soorten meditatietechnieken
  • Diverse ademhalingstechnieken zoals bewust verbonden ademhaling
  • Somatic Experience
  • NeuroAffecive Relational Model (NARM)
  • Neuropsychologie en – biologie
  • Hechtingstheorie
  • (Systemisch) lichaamswerk
  • Traumahealing
  • Hartcoherentie
  • Stress-theorie & de burn-out cyclus
  • Kennis van natuurlijke remedies bij body-mind uitdagingen (denk aan slaap, stress, angst, opgebrand zijn)

Onderwerpen in de Body Mind Practitioner

  • De samenhang tussen het brein, lichaam, cellen, autonoom zenuwstelsel, hechting, emoties, trauma en overlevingspatronen
  • Bevrijdende ademhalingstechnieken
  • Mindfulness in de praktijk
  • Waarom meditatie nuttig is, soorten meditatie en wat past bij jou
  • De hechtingsstijlen en de invloed van veilige en onveilige hechting op al je relatie
  • Lichaamsbewustzijn, contractie en expansie
  • Cel-immuniteit
  • Inzicht in hoe emoties werken: schaamte, schuld, verdriet, boosheid en angst
  • De basisbehoeftes van elk mens(enkind): verbinding, veiligheid, eigen behoeftes, vertrouwen, autonomie, liefde, intimiteit en seksualiteit

Onderwerpen in de Body Mind Practitioner

  • In balans brengen van ons autonoom zenuwstelsel, stress en onrust
  • Overlevingsdelen, gezonde delen en trauma delen van Franz Rupert
  • Het belang van de pre-frontrale cortex in mindfulnes, meditatie en balans
  • Hoe je top-down en bottom-up verandert
  • Het hoofd, hart en buik brein op een lijn
  • Prikkelgevoeligheid en hooggevoeligheid
  • Het effect van spiegelneuronen
  • Hartcoherentie
  • Slaap en mogelijkheden
  • Kennis van emotionele katalysatoren dopamine, serotonine, etc en hun invloed op body-mind processen

Resultaat - Je hebt ontdekt, ervaren en geleerd over:

  • de biologische sturing achter (jouw) gedrag, communicatie, gedachtes en gevoelens
  • hoe doelen werken vanuit body en vanuit mind
  • hoe jij leiding geeft aan jouw leven, wat jouw passie is, waar jij van ‘aan gaat’, waar je energie weglekt en waar je energie van krijgt; in de contexten die voor jou van belang zijn, bijvoorbeeld: werk, privé, carrière, relaties, partner, jezelf, opvoeding, financiën, enz.
  • non-verbale communicatie, in jezelf en naar anderen
  • hoe jouw (lichaams)taal beter te gebruiken
  • hoe emoties op een goede manier voor je kunnen werken
  • hoe je oude niet functionele emoties kan verwerken
  • hoe je hoofd en hart op een lijn brengt
  • hoe meditatie en ademhaling invloed hebben op het autonome zenuwstelsel en op je welbevinden
  • hoe je in flow komt
  • hoe je op jouw manier kunt mediteren
  • hoe je vaker in het hier en nu bent
  • je hebt inzicht in je eigen verdedigingsmechanismen tegen schaamte en uitsluiting en je hebt contact met hulpbronnen om in het hier en nu te blijven
  • wie jij bent zonder ‘oude lagen’ en hoe je in het leven wil staan
  • jouw energieslurpers in je leven en hoe er mee om te gaan

Samenvattend ga je leren hoe jij in flow komt, denken en voelen integreren en doen waar jouw hart sneller van gaat kloppen. Body Mind gaat over thuiskomen in jezelf en vanuit bewustzijn leven.

Inschrijven of een optie nemen

Loslaten, vertrouwen, vrijheid, ruimte en energie

Dagelijks vertellen mensen ons dat ze balans willen in hun leven en werk, rust in hun hoofd, meer in het nu willen zijn en zich lekker willen voelen in zichzelf. De Body Mind Practitioner opleiding geeft je inzicht en gereedschappen om allerlei gedachtes en gevoelens los te laten zodat je weer vol energie en ruimte kan leven. Als het ware weer thuiskomen in jezelf. De focus ligt op jouw persoonlijke ontwikkelproces maar de opleiding geeft ook een flinke basis voor iedereen die met mensen werkt en in z’n begeleiding meer wil met de connectie tussen lichaam en geest. Het zit vol met inspirerende en verassende ervaringen waar je dagelijks zelf mee aan de slag kan. Wil je nog even sparren hoe deze training bij jouw situatie kan passen? Je bent van harte welkom om te komen kennismaken.

Gratis info-moment

Wil je ontdekken of deze opleiding voor jou de juiste stap is? Je bent welkom voor een gratis adviesgesprek met een van de trainers, of bij het gratis info-moment.

Vervolg opleiding : Systemisch Werk 1

Systemisch kijken naar je patronen

Heb je na de Body Mind Practitioner de smaak helemaal te pakken? Wil je verbreden en verdiepen? In de Body Mind ben je een absolute topper geworden in verbinden met en reguleren van je gevoelens en emoties, waardoor je echt ‘weet’ waar jouw hart sneller van gaat kloppen. Voorbij overleving, gekke bullshit en andere blauwdruk in het lichaam, ben je steeds meer je authentieke zelf, waardoor er lucht is in jouw Body én je Mind. Eigenlijk sluiten er veel opleidingen naadloos op de Body Mind aan. Bijvoorbeeld in Systemisch Werk borduur je als het ware voort op hechting en pak je het hele familiesysteem, ook over generaties heen, aan. Hierdoor krijg je een verdere verdieping en inzicht in je dagelijkse patronen en hoe deze vanuit je familiesysteem zijn gevormd. Met natuurlijk de krachtige familieopstellingen waardoor nog veel meer onbewuste patronen zichtbaar worden. En dat geeft ruimte.

Maar ook willen we hier absoluut NLP noemen. Want NLP is voor iedereen die verder op pad wil met groei en ontwikkeling, in werk, privé, of als professional. Het is zo’n krachtige methodiek, die je weer op hele andere manieren inzicht geeft in jezelf en hoe we als mens ‘in elkaar zitten’. Je krijg met NLP als het ware de gebruiksaanwijzing van jezelf, en dat is heel breed. Dus bijvoorbeeld je gebruiksaanwijzing van: je communicatie, hoe je beter contact maakt, hoe je blokkades doorbreekt, hoe je je dromen waarmaakt, hoe je je passie leeft, hoe je beter functioneert op je werk, wat je volgende carrière stap is, hoe je relaxter kan opvoeden, hoe jij in (partner)relaties staat, en nog veel veel meer. Het is ook het basisfundament voor elke professional die ‘met mensen werkt’.

Nieuwsgierig wat voor jou de beste volgende stap is op persoonlijk en professioneel gebied? Je bent welkom voor een gratis adviesgesprek over jouw ontwikkeling.

Waarom
De eerste verdieping?

“In de kern verbinden we ons met jou! We geloven dat mensen van nature alle hulpbronnen in zich hebben en soms net iets meer nodig hebben om lekkerder door het leven heen te bewegen. In de trainingen krijg je praktische en diepgaande tools om de regie over jezelf, leven en werk (terug) te krijgen.”

Over ons
  • Warm, professioneel en persoonlijk

    Wij houden ervan om de kern te raken zodat jij die stappen kan maken waar je daadwerkelijk voor komt. Diepgang met beide benen op de grond, én praktisch toepasbaar. Dat vind je bij De eerste verdieping.

  • Niet maakbaar, wel groei

    Niet alles kun je zomaar fixen in het leven maar we geloven er wel in dat er echt veel meer mogelijk is dan je zelf vaak denkt. Met diepgang, plezier en nuchterheid helpen we je graag op weg om te ontdekken wat er allemaal nog meer in jou en het leven zit.

  • Krachtig in werk en loopbaan

    Professionele en persoonlijke groei zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Worden wie je werkelijk bent geeft meteen resultaat, ook op je werk! Alle opleidingen zijn daarom zowel voor jezelf als in je werk toe te passen. Of het nou gaat om effectieve communicatie, samenwerking, zelfmanagement, loopbaankeuzes of leiderschap. Twee vliegen in één klap dus.

  • Ruim 20 jaar erkende opleidingen

    We zijn aangesloten bij de Verenigde NLP Instituten (VNLPI), de International Association of Humanistic Neuro Linguistic Psychology (HNLP), het Centraal Register Kort Beroepsonderwijs (CRKBO) en de Nederlandse Raad voor Training en Opleiding (NRTO). Al onze opleidingen en workshops voldoen aan de door deze instanties gestelde eisen voor kwaliteit en professionaliteit.

  • Life changing!

    Of je je nou wil ontwikkelen voor je werk, jezelf of misschien wel je mentale, fysieke of emotionele welzijn. Onze cursisten vertellen ons dat het altijd Life changing is om om een opleiding bij De eerste verdieping te doen.

  • Bevlogen trainers met oog voor jou

    Onder begeleiding van professionele, ervaren en persoonlijk betrokken trainers, krijg je veel kennis en inzichten. In de trainingen verbinden we ons met jou en wat jij nodig hebt voor jouw ontwikkeling. Jouw groei is onze passie.

  • Persoonlijke service voor jou

    We denken graag met je mee. Zo kun je altijd een vrijblijvende optie nemen op een opleiding, vooraf sparren met een trainer voor advies, hebben we een mooie kortings- en ambassadeursregeling, krijg je levenslange garantie om je opleiding op een aantrekkelijke manier te herhalen en kun je als particulier in termijnen betalen.

  • Eigen sfeervolle opleidingslocaties

    Echt ontwikkelen doe je op een fijne plek waar je je meteen thuis voelt. Daarom hebben we er bewust voor gekozen om ál onze opleidingen in onze eigen warme opleidingshuizen te geven:

    • Randstad: villa in de in de oude dorpskern van Zoetermeer
    • Midden van het land: tussen de weilanden in Leusden
Geplaatst op Google Google
Thea Hendrikx profile picture
Thea Hendrikx
10/09/2026
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Een goed opleidingsinstituut, met oog voor de cursisten!
Geplaatst op Google Google
Marieke Verhoeff profile picture
Marieke Verhoeff
10/07/2026
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
De NLP Practitioner bij De Eerste Verdieping was voor mij veel meer dan een opleiding. Het was niet het eindpunt, maar juist het begin van mijn persoonlijke ontwikkeling. Ik heb geleerd met meer nieuwsgierigheid naar mezelf te kijken, patronen te herkennen en steeds vaker stil te staan bij de vraag: Wat klopt voor mij? Dat heeft me meer rust, vertrouwen en richting gegeven, zowel privé als in mijn werk. De warme, veilige sfeer, de deskundige trainers en de ruimte om echt jezelf te mogen zijn, maakten deze opleiding voor mij bijzonder. Ik kijk er enorm naar uit om in september met de Master verder te gaan. Niet omdat ik klaar ben, maar omdat ik heb ontdekt hoe waardevol het is om te blijven groeien. Een aanrader voor iedereen die zichzelf beter wil leren kennen en met meer bewustzijn wil leven.
Geplaatst op Google Google
Arjan De vries profile picture
Arjan De vries
03/06/2026
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Al veel trainingen en opleidingen gevolgd maar mij nog nooit zo ‘thuis’ gevoeld tijdens een opleiding. De sfeer dat alles mag en niets moet bleek voor mij de perfecte omgeving om maximaal uit mijn comfort zone te stappen en echt te leren. Een zeer professionele en perfect georchestreerde leerreis.
Geplaatst op Google Google
Joost van der Kraats profile picture
Joost van der Kraats
02/06/2026
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Geweldige trainers, die met uit het eigen leven gegrepen voorbeelden je wegwijs maken. Niets is fout. Een echte speurtocht naar jezelf, wat je wil en wat wel werkt voor jou. Extra liefde voor mijn persoonlijke trainers/coaches. Wendy, Ferry, Bart en Marjolein!
Geplaatst op Google Google
Femke van Bemmelen profile picture
Femke van Bemmelen
11/03/2026
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Nadat ik een keer naar een familieopstelling was gegaan in Zoetermeer, was mijn interesse in systemisch werk gewekt. Daarom ben ik gestart met de opleiding Systemisch Werk 1 bij De Eerste Verdieping. Eerlijk gezegd dacht ik vooraf: ik heb de afgelopen jaren al veel geleerd, onder andere via NLP – gaat dit mij nog iets nieuws brengen? Maar ik ben echt verrast door wat ik hier, naast de theorie, allemaal heb geleerd over mezelf, mijn systeem van herkomst en andere systemen om me heen. De kracht van systemisch werk heeft veel indruk op me gemaakt. De trainers zijn kundig en warm, en er is een fijne balans tussen theorie en veel oefenen. Het tempo ligt prettig hoog, waardoor je in korte tijd ontzettend veel ervaringen opdoet en veel leert over jezelf en over dynamieken tussen mensen. Ook tussen de blokken door hebben we geoefend, en dat heeft in mijn geval al mooie beweging gebracht in relaties en patronen. Daarnaast was het een fijne groep, een prachtige locatie en een opleidingsinstituut waar je je welkom voelt. Ik ben echt fan geworden van systemisch werk én van De Eerste Verdieping, en kijk ernaar uit om hier zeker nog een volgende opleiding te doen. Dank aan de trainers Marlou en Bart en aan de trainersassistenten. Dikke vette aanrader!
Geplaatst op Google Google
Marion Kranendonk profile picture
Marion Kranendonk
16/01/2026
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Bij de eerste verdieping heb ik systemisch werk 2 gevolgd. Een ontzettend fijne organisatie, met deskundige en ontzettend prettige trainers. Deze opleiding is een aanrader, wat heb ik in een veilige omgeving veel over mezelf geleerd!
Geplaatst op Google Google
Diane profile picture
Diane
12/01/2026
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
NLP practitioner opleiding gevolgd bij de eerste verdieping, deze maand afgerond. Het was fantastisch! Het heeft zoveel gebracht en positief veranderd. De trainers Bart en Louise zijn een hele leuke combi, inspirerend en lekker " normaal " Dus vind je het ook leuk om jezelf beter te begrijpen en je patronen te snappen en misschien ook te wijzigen? Dan is dit de cursus die je wilt doen. Ik kan alleen maar zeggen " ik had het eerder willen doen". Zelf vond ik groepen in het algemeen lastig, maar dat is echt helemaal veranderd. Je gaat iedereen nog missen! Dus ik zeg doen! In september ga ik voor de Master!
Geplaatst op Google Google
Maan Jansen profile picture
Maan Jansen
12/01/2026
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
‘Do something today that your future self will thank you for’… and I did! Gisteren na 5 maanden met trots de opleiding NLP Practitioner in Z’meer afgerond. Wat een fantastische ervaring, belevenis, reis. Veel inzichten gekregen, geleerd, mijzelf tegengekomen. Verder hele slimme, sympathieke trainers en medecursisten mogen leren kennen. Hun allen ben ik enorm dankbaar voor deze mooie leerzame tijd. NLP heeft mij in positieve zin veranderd. Er mogen zijn, mijn mening geven, trots zijn op mijzelf en anders naar zaken kijken. Zo bijzonder allemaal en wat een rust heb ik hierdoor in mijn hoofd gekregen. Ik kijk uit naar het vervolg (Master opleiding). En hoe ik dankzij NLP anders ben gaan denken/ben veranderd, zal misschien niet iedereen begrijpen of leuk vinden. En weet je wat: dat is helemaal oké!
Geplaatst op Google Google
Anita v. O. profile picture
Anita v. O.
27/10/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Geweldig elke keer weer als ik een familie opstelling bijwoon. Het brengt me altijd wel iets. De opleidingen die ik 10 Jr geleden bij hen heb gevolgd hebben me veel gebracht. Ik raad iedereen aan om hiermee aan de slag te gaan zodat je jezelf en het systeem beter begrijpt en daardoor anders reageert en in het leven kan staan.
Geplaatst op Google Google
Marie-José Bekkers profile picture
Marie-José Bekkers
06/10/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Zaterdag 4 oktober 2025 heb ik de opleiding Body Mind Practitioner bij De eerste verdieping afgerond. Wat een mooie waardevolle reis was dat. Een half jaar zelfonderzoek en ontwikkeling onder èn warme prettige begeleiding van trainers Marlou Hilerdink, Ferry Onderwater en Renée Hilverdink. Voor de inhoud van deze training verwijs ik naar de website. Hartelijk dank!
Geplaatst op Google Google
Marcel Lamers profile picture
Marcel Lamers
06/10/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Ik kon nogal in mijn hoofd zitten, 'groot abstract vermogen' zeg maar. En tegelijk afstand voelen, naar mijzelf en vooral ook anderen. Abstract vermogen heb ik nog steeds, maar ik geniet er meer van. Veel meer met heel mijn hart en buik. Genieten dat hoofd, hart en buik meer in lijn zijn. In evenwicht brengen is echt een nieuwe vaardigheid, maakt me blij. Net als dit benoemen, opschrijven, delen. Nu met jou als lezer. Geeft me warmte van binnen. Dit gun ik veel meer mensen, jou. Bedankt
Geplaatst op Google Google
Stephanie Harink profile picture
Stephanie Harink
29/09/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Deze opleiding is voor mij een reis geweest van haasten naar bewust leven, van moeten naar kiezen, en van stress naar verbinding met mezelf én met anderen. De NLP Practitioner-opleiding heeft een enorme invloed gehad op zowel mijn persoonlijke leven als mijn werk. Ik ben nieuwsgierig geworden naar de Master-opleiding, omdat ik voel hoeveel groei er nog mogelijk is. Tijdens deze reis heb ik geleerd om: Inzicht te krijgen in mijn gedachten, emoties en gedragspatronen. Belemmerende overtuigingen te herkennen én te doorbreken. Beter te luisteren naar mezelf: inchecken bij wat ik voel en wat ik wil. Mijn gevoelens en behoeften helder te uiten, waardoor conflicten verminderen en ik meer begrip ervaar voor verschillende communicatiestijlen. Het resultaat? Inzicht waarom ik de dingen deed zoals ik ze deed. Meer Flow, meer begrip, meer voelen en bewustwording. Met dank aan de inspirerende, liefdevolle en humoristische coaches, die met hun openheid en kwetsbaarheid de groep wisten te verbinden en samen met ons een veilige, respectvolle sfeer creëerden. We hebben van elkaar geleerd, mochten ervaren, voelen en ontdekken, en kregen de ruimte om te oefenen in loslaten, herkaderen en groeien. Dankbaar!
Geplaatst op Google Google
Chantal van Esch profile picture
Chantal van Esch
29/09/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Inmiddels mijn tweede training afgerond. Eerste training was Effectief met ADHD in Delft en nu NLP Practitioner in Zoetermeer. Een groter cadeau dan dit kan ik niet bedenken. Persoonlijke ontwikkeling, mezelf en de ander beter leren begrijpen op communicatieniveau en dit allemaal heel liefdevol. Je wordt er echt een nog leuker persoon door. Dank je wel Ferry en Marjolein voor deze prachtige NLP REIS! Jullie hebben er oa weer voor gezorgd dat ik mij heb ingeschreven voor de workshop Dochter van je moeder. Ik kijk er nu al naar uit!
Geplaatst op Google Google
Nicole Prins profile picture
Nicole Prins
18/09/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Net de opleiding Systemisch Werk 1 afgerond. Wat een feestje! Ik heb me gelijk ingeschreven voor het vervolg, Systemisch Werk 2 in september volgend jaar. Nu al zin in!!
Geplaatst op Google Google
Leontien Wijsman profile picture
Leontien Wijsman
13/07/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Ik heb de NLP Practitioner gedaan bij De Eerste Verdieping en ik ben erg enthousiast! Trainers Remco en Heleen hebben een fijne sfeer neergezet in de groep, waar ruimte was voor ieders input en waar iedereen werd gezien. Fijn om steeds 3 opleidingsdagen aaneengesloten te hebben. Zo konden we goed de diepte in gaan en zo was er ook een goede combi te maken met werk en privé. De locatie (Amersfoort) was in een groene omgeving. Superfijn om bijv. tijdens een opdracht naar buiten te gaan, of een wandeling te maken tijdens de lunchpauze. Ik heb veel nieuwe tools geleerd, mooie groei doorgemaakt en heb waardevolle connecties gemaakt met andere deelnemers. Het was voor mij een bijzondere reis die ik nooit zal vergeten. Het smaakt naar meer! ☺️
Geplaatst op Google Google
Thirza Leuhof profile picture
Thirza Leuhof
10/07/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Wat een fantastische persoonlijke reis was dit. En wat kan je deze inzichten goed gebruiken bij elk beroep, elk gezin, opvoeding van je kinderen en de opvoeding die je zelf hebt gehad en door wil geven aan de volgende generaties. De trainers waren geweldig en lieten je je eigen reis maken, zonder het groepsproces uit het oog te verliezen. Echt een aanrader, krijg je geen spijt van!
Geplaatst op Google Google
Monica Triga profile picture
Monica Triga
25/06/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Goede, warme en betrokken trainers! Huiselijk en mooi pand. Lekkere lunches en en een grote tuin. Alle ingrediënten om jezelf volledig te kunnen ontplooien in een ontspannende omgeving. Aanrader!
Geplaatst op Google Google
Max Berkelmans profile picture
Max Berkelmans
24/06/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Super trainers, goed programma, leuke locatie. Helemaal top en een aanrader!
Geplaatst op Google Google
Gerdine Bres profile picture
Gerdine Bres
12/06/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Deze plek, deze lessen, deze gesprekken, deze ontmoetingen, deze trainers, deze vibe, deze ervaring..ik geniet nog steeds na. Met een heerlijk vol hoofd aan informatie en vooral een heel warm hart! Deze trainers zijn zó vakkundig, wijs en gepassioneerd. Met een grote dosis aan kennis en levenservaring weten ze iedereen te raken, tot diep in de kern. Mits jij je daarvoor kunt openstellen uiteraard ;) Je kunt het voor je werk doen, maar neem jezelf lekker mee zou ik zeggen ☺️
Geplaatst op Google Google
Herma Ettema profile picture
Herma Ettema
05/06/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Een bijzonder waardevolle opleiding mogen volgende bij De eerste verdieping. "Systemisch werken" gegeven door en gevolgd met prachtige lieve mooie pure mensen.
Geplaatst op Google Google
A Daamen profile picture
A Daamen
04/06/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Een goede organisatie en professionele begeleiders! De opleiding NLP Practitioner die ik volgde vond plaats is Zoetermeer. Echt een top locatie, prachtig pand met een super fijne sfeer en rustgevende tuin om te pauzeren en/of opdrachten uit te werken. Heel veel geleerd en genoten van de verschillende lesvormen. Louise en Remco, jullie zijn toppers! Bedankt voor alle inzichten!! Smaakt naar meer..
Geplaatst op Google Google
Dicky Stark profile picture
Dicky Stark
02/06/2025
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
De sfeer op de eerste verdieping was toegankelijk en vertrouwd. Wat het extra bijzonder maakt, was de begeleiding van onze trainers Zij doen hun werk echt vanuit het hart – dat voel je in alles. Hun oprechte aandacht en betrokkenheid maken deze plek tot iets waardevols.” Een reis om nooit te vergeten 🤗
Geplaatst op Google Google
Martijn MK profile picture
Martijn MK
13/12/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
In 1 woord geweldig!
Geplaatst op Google Google
John den Horder profile picture
John den Horder
12/12/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Wat een geweldige reis heb ik mogen maken samen met twee super echte mensen en ervaren trainers. Binnen no time ontstond er een prachtige groepsdynamiek doordat we al snel met elkaar dat aanraakte waar het echt over gaat. Ik heb mensen zien opbloeien en heb een waardevol stuk van mezelf weer teruggevonden, wat mij een heel mens maakt. Ik ben super dankbaar voor al het moois uit deze 15 dagen NLP. Op naar de master opleiding.
Geplaatst op Google Google
Sandy Bergs profile picture
Sandy Bergs
09/10/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Ik beveel de NLP-Practisioners training van de Eerste Verdieping van harte aan. De trainers zijn zeer ervaren, de locatie in Zoetermeer is fantastisch. Deze training was levensveranderend en had ik niet willen missen.
Geplaatst op Google Google
marjolein verkerk profile picture
marjolein verkerk
17/09/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Dankbaar voor alle mooie inzichten en de a ha momenten tijdens de twee opleidingen. (NlP practitioner en Master) De trainers zijn zó kundig en heb het gevoel dat ze ontzettend begaan zijn. Ze werd gezien en het voelde keer op keer als een warm bad. Het doen van de opleidingen in groepsverband heeft zo veel meerwaarde, zo snel als dat ik mij daar veilig voelde was ontzettend fijn.
Geplaatst op Google Google
danny beljaars profile picture
danny beljaars
17/09/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Waar moet je beginnen.. Op advies van mijn collega's ben ik deze cursus begonnen. Als snel kwam ik erachter; het is geen cursus, het is het grootste kado aan jezelf en een reis naar je eigen ik. Woorden als wauw, ohh, mindfuck kloppen wel en de mooiste diepste emoties heb ik mogen ervaren.. Je krijgt een gereedschapkist vol met tools. Welke je gebruikt ligt helemaal aan jezelf, maar dat je ze gaat gebruiken is een zekerheid. De liefde, geborgenheid, veilige haven waarin deze reis gemaakt is, is van onschatbare waarde. De bubbel waar je ingedompeld bent is een trip waar je niet uit wilt. Dank aan de coaches Ferry en Marlou, maar ook de assistenten Babs, Erwin, Maureen en Daan zijn van onschatbare waarde gebleken. Inmiddels zijn jullie als tool een waardevolle hulpbron geworden. Mooie emotionele herinneringen. Een reis die je eigenlijk nooit wilt eindigen.. Tijdens de laatste dag, de laatste momenten, het gedag zeggen heb ik van mijn mede cursisten zulke mooie woorden mogen ontvangen welke door mijn directe omgeving worden bevestigd. Ik, als persoon, ben warmer, minder cynisch, minder rationeel geworden. Daarvoor is meer liefde, openheid, bereikbaarheid voor teruggekomen... En het enige wat ik kan doen is ontvangen en dankbaar zijn. ik kan oprecht zeggen dat na deze training mijn leven een stuk mooier geworden is met nieuwe inzichten en overtuigingen.
Geplaatst op Google Google
Marieke Vermunt profile picture
Marieke Vermunt
17/09/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Afgelopen zaterdag heb ik mijn NLP-Master-practitioner voltooid bij "De eerste verdieping." Wat heb ik een mooie tijd gehad! Dit was alweer de derde opleiding die ik hier volgde en het zal zeker niet de laatste zijn! De warme sfeer, veilige bedding en professionele, empathische trainers, zorgen ervoor dat ik eindelijk écht en met plezier kan leren en de stappen durf te nemen die ik zelf wíl. Een aanrader! Groetjes, Marieke
Geplaatst op Google Google
Monique Alsemgeest profile picture
Monique Alsemgeest
12/07/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Prachtige NLP practitioner! Top team! Veel geleerd en mooie inzichten.❤️wil je echt wat te weten komen over jezelf doe deze opleiding!
Geplaatst op Google Google
Peter R profile picture
Peter R
04/07/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Opleiding NLP Practitioner gevolgd. Enorm verreikend geweest in mijn groeiproces. Wat lift je in het groeiproces met elkaar mee. Zoveel stukken waar mensen in geraakt worden en in veilige setting is er plaats je eigen pijn en kwetsbaarheid aan te gaan kijken. En hoe helend is dat. Voor mij speelde vroegkinderlijk trauma, waarin ik heel ver ben gekomen om die oude pijn, de lading, los te laten. Vooral met familieopstelling wat ook aan bod komt. Onbeschrijfelijk en onbetaalbaar. Aanbevolen voor iedereen! Dit zouden ze op school al moeten aanbieden door trainingen aan leerlingen te geven...
Geplaatst op Google Google
Yannick San-A-Jong profile picture
Yannick San-A-Jong
01/07/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Ik kan De Eerste Verdieping en de opleiding NLP Practitioner aan iedereen aanraden die serieus aan de slag wil met persoonlijke groei. Heleen en Bart, bedankt voor alles!
Geplaatst op Google Google
Jerry van Eijkelenburg profile picture
Jerry van Eijkelenburg
01/07/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Ik heb onlangs de NLP Practitioner opleiding afgerond, en ik kan niet anders dan mijn diepe waardering en dankbaarheid uiten voor deze bijzondere ervaring. Toen ik aan deze reis begon, was ik op zoek naar antwoorden over mezelf en de redenen achter mijn gedrag. Vanaf het moment dat ik binnenkwam, voelde ik een warme en open ontvangst, wat een veilige en ondersteunende omgeving creëerde. Gedurende de verschillende blokken van de opleiding kreeg ik steeds meer inzicht in mezelf en mijn acties. Deze groeiende zelfkennis heeft me als persoon enorm veel nieuwe tools en inzichten gegeven. Ik heb geleerd om situaties vanuit verschillende perspectieven te bekijken en heb technieken verworven die ik dagelijks kan toepassen. Wat deze opleiding echt bijzonder maakte, was het gevoel van veiligheid en de ruimte om persoonlijke verhalen te delen zonder angst voor oordeel. Dit creëerde een atmosfeer van vertrouwen en wederzijds respect, wat de hele leerervaring verrijkte. Ik ben ontzettend dankbaar voor de reis die we met de groep hebben gemaakt en voor de blijvende impact die deze opleiding op mijn leven heeft. Het was een transformerende ervaring die ik iedereen zou aanraden die op zoek is naar persoonlijke groei en zelfontdekking.
Geplaatst op Google Google
Swen Secci profile picture
Swen Secci
01/07/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Super veel geleerd tijdens de NLP practitioner! Fijne trainers en de locatie in zoetermeer is erg goed te bereiken met het OV
Geplaatst op Google Google
Suzanne Hanzon profile picture
Suzanne Hanzon
19/06/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Ik heb gisteren Systemisch Werk 2 afgerond en wat een mooie en waardevolle opleiding is dit. Zoveel geleerd over mezelf en wat ik kan doen om te ont-wikkelen. De docenten Jaron en Christine máken de training en het is goed te merken dat zij een vak aan kennis en ervaring hebben, superfijn!
Geplaatst op Google Google
Sandra Kentie profile picture
Sandra Kentie
19/06/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
Ik heb net de opleiding systemisch werk 2 afgesloten. Wat een geweldige opleiding met fantastische liefdevolle begeleiders! Ik zou het iedereen willen aanraden en gunnen om op deze plek een opleiding te doen! Ik zou wel 50 sterren willen geven! Top! En Bedankt voor alles wat ik heb mogen leren❤️
Geplaatst op Google Google
Liefdevol yoga profile picture
Liefdevol yoga
03/06/2024
Google star 1Google star 2Google star 3Google star 4Google star 5
De Body en Mind opleiding heeft echt een diepe impact op me gehad. Marlou en Anja hebben me met veel liefde begeleid en ik heb daardoor echt waardevolle inzichten gekregen. Ik ben nu veel dichter bij mijn ware zelf gekomen. Marlou en Anja zijn deskundig en empathisch, waardoor ik me veilig en gesteund voelde. Ik kon daardoor oude patronen loslaten en meer innerlijke rust vinden. Deze opleiding is echt een aanrader voor iedereen die op zoek is naar persoonlijke groei en heling. Manon Zohlandt